نام رویداد : War Meetings
تاریخ اولین جلسه : 21 آذر 89
تعداد کل جلسات : 4

حامی جلسات : گروه شرکت های آواژنگ

 
 

 

 

 

 
 

معرفی جلسات War Meeting

War Meeting جلسات چهارگانه ای است که سایت CGart برای گردهمایی هنرمندان و شرکت کننده مسابقه Dominance War ، بزرگترین مسابقه جهانی Game Art ترتیب داده است. زمان تشکیل این جلسات با توجه به مدت زمان کل مسابقه (6 ماه) در زمان های متناسب برنامه ریزی شده است، و جلسات اصلی آن در تهران برگزار می شود، حال آنکه با توجه به تمایل هنرمندان شهرستان ها این امکان برای برقراری همزمان در شهر های دیگر نیز موجود است.

مهمترین اهدافی که در این جلسات پیگیری می شوند عبارتند از گردهمایی هنرمندان حرفه ای و تازه کار در کنار یکدیگر و بوجود آمدن یک جمع متحد، تبادل نظر و بررسی آثار برتر شرکت کنندگان، بررسی نقاط ضعف و ارائه راه کار برای تقویت آنها، تبادل مباحث آموزشی و تکنیکی و آشنایی هنرمندان با آخرین ایده ها و تکنیک های مربوط به Game Art در دنیا.

در این صفحه پس از برگزاری هر War Meeting، گزارش مختصری از آن را مشاهده می کنید. در نهایت پس از برگزاری پنج جلسه جمع بندی کلی این جلسات ارائه خواهد شد.

 

War Meeting #1

جلسه اول این رویداد در تاریخ 21 آذر ماه در دو شهر تهران و کرج برگزار گردید. در این جلسه، با حضور شرکت کنندگان، هنرمندان، اساتید و علاقمندان به مباحث کلی مسابقه Dominance War ، و بررسی جزئی برخی موارد به شرح زیر پرداخته شد.

تهران - در جلسه ای که در تهران برگزار شد، مسائل کلی مسابقه مورد بررسی قرار گرفت و پس از آن بحث با بررسی برخی از آثار بخشهای Concept Art و 3D Character به تفصیل ادامه پیدا کرد. در بخش 3D روند کامل ساخت یک کاراکتر از مرحله Thumbnail تا بررسی Reference ها و تمام شدن Concept، مدلسازی Lowpoly ، مباحث Texturing و خصوصا بخش Painting مورد بحث و بررسی قرار گرفت. سپس در بخش 2D به بحثهایی چون طراحی Concept ، ترکیب بندی تصویر سازی نهایی، اهمیت طراحی کاراکتر برای Game و المان های کاراکتر در بازی های MMO پرداخته شد. (تعداد شرکت کنندگان : 65 نفر)
 


کرج - همزمان با جلسه تهران، جلسه ای با همین برنامه و موضوع در کرج نیز برگزار شد که در آن به بررسی برخی از آثار، المان های طراحی کاراکتر در
Game
و خصوصا ژانر MMO، بررسی برخی کاراکتر ها و ویژگی های آنها در بازی World of Warcraft و مباحث دیگر پرداخته شد. (تعداد شرکت کنندگان : 15 نفر)


 

War Meeting #2

جلسه دوم در زمان استراحت مسابقه اصلی و با هدف برنامه ریزی برای این زمان، بحث و بررسی PreDom War و تصمیمگیری در مورد فروم و برنامه های آینده GameArt در سه شهر تهران، کرج و مشهد برگزار شد.

تهران - در این جلسه به بحث و بررسی مسائل زیر پرداخته شد :

1- بررسی PreDom War و داوری آثار، و مسابقه اصلی

2- نیازهای فروم و شروع به کار فروم جدید با امکانات کامل از 30 ژانویه

3- اولین نمایشگاه تخصصی بازیهای کامپیوتری در ایران و نقش GameArt.ir در برگزاری آن

4- برگزاری Workshop ها تخصصی Concept Art ، 3D Art و Animation

 

کرج - در جلسه کرج به بررسی آثار PreDom War پرداخته شد و سپس جلسه با بحث آزادی در مورد Game Art در ایران و راه های پیشرفت و شکوفایی آن ادامه پیدا کرد.

 

مشهد - در این جلسه که برای اولین بار در مشهد برگزار شد، هنرمندان با گردهمایی خود پیرامون مسائل مسابقه، نقد و بررسی آثار و بررسی نقاط ضعف و قوت هنرمندان به بحث پرداختند و از اطلاعات یکدیگر استفاده نمودند. همچنین برخی از مسائل جلسه تهران در این جلسه نیز مطرح شد و هنرمندان نظرات خود را ابراز داشتند.

 

War Meeting #3

جلسه سوم با بررسی Dominance War  اصلی و با پرداخت به مباحث زیر دنبال شد :

1- بررسی موضوع مسابقه و بحث درباره روند کار

2- بحث در مورد اولین نمایشگاه تخصصی بازیهای کامپیوتری در تهران و نقش GameArt.ir

3- تبادل نظر درباره طراحی مفهومی و نقش المان ها، طرح و داستان در روند مسابقه

4- برنامه ریزی Meeting و کارگاه های آموزشی
 

 

War Meeting #4

جلسه چهارم با کارایی بیشتر و بصورت عملی در CGhouse و با موضوع اصلی بررسی آثار ، تبادل ایده ها و ارائه راه کارهایی برای ارائه نهایی بهتر آثار دنبال شد.

این جلسه در دو بخش دو بعدی و سه بعدی و در دو روز مجزا دنبال شد.

در این جلسه هنرمندان با ابررسی تک تک آثار ، به تبادل نظر در مورد آنها پرداخته و برای هر اثر بطور مجزا ایده های خود را بیان نمودند.


 

تصاویری از این رویداد ها

 

War Meeting #1 - Tehran

 

War Meeting #1 - Karaj

 

War Meeting #3 - Tehran

 

War Meeting #3 - Mashhad

 

War Meeting #4 - Tehran

 

  

 

تمامی حقوق بخش مسابقات سایت متعلق به سایت cgart.ir است.

 

 

 

Copyright © 2012 - www.cgart.ir - All rights reserved
 

godaddy web stats