نام رویداد : SIGGRAPH 2011 Asia
تاریخ برگزاری : 12 - 15 دسامبر 2011 - هنگ کنگ
 
 
 
 

 

 

 

 


مقدمه :

با گذشت بیش از چهار سال از فعالیت های مجموعه CGart.ir و وجود پتانسیل بالا برای نمایش توانمندی های هنرمندان ایرانی در سطح بین المللی، موفق به حضور در نمایشگاه تخصصی گرافیک کامپیوتری SIGGRAPH Asia 2011 شدیم. در این نمایشگاه شرکت ها، استدیو ها و اشخاص زیادی برای نمایش دستاوردهای سخت افزاری، تکنیکی، هنری و ... در قالب غرفه ها، کنفرانس ها و کارگاه های آموزشی حضور داشتند. با وجود اینکه معمولا بار تکنیکی SIGGRAPH بیشتر از بار هنری آن است، اما این نسبت خصوصا در میان مخاطبین و بازدید کنندگان از تعادل خوبی برخوردار بود و نمایش توانایی های هنری هنرمندان کشورمان بسیار تاثیرگذار بود. در ادامه گزارش مختصری از این رویداد را مشاهده می فرمایید.
 

شرح فعالیت ها و اهداف :

بدون اغراق و بدون نیاز به سر دادن شعار های غیر واقعی، اکثر قریب به اتفاق شرکت کنندگان و بازدید کنندگان از حضور یک مجموعه مستقل ایرانی در این نمایشگاه شگفت زده شده بودند، بطوری که خیلی از غرفه های شرکت کننده در ساعات اولیه نمایشگاه به غرفه مراجعه می نمودند، و با آثار، فعالیت ها و توضیحات کاملی مواجه می شدند که نظر آنان را نسبت به سطح هنر دیجیتال در ایران و توانایی های هنرمندان ایرانی عوض و یا کامل می نمود. مجموعه ای کامل از برترین آثار هنرمندان سایت، فهرست مصاحبه ها و هنرمندان برتر ایرانی، Wall of Inspiration، دمو ریل های ارسال شده توسط هنرمندان، گزیده ای از بهترین تولیدات صنعت انیمیشن و بازی های کامپیوتری و در کل ارائه ای حرفه ای ار توانایی های هنرمندان ایرانی در این نمایشگاه به نمایش در آمد.

شاید بتوان مهمترین هدف این حضور را "جلب اطمینان" شرکت ها و هنرمندان خارجی نسبت به نام هنرمند ایرانی و توانایی های این هنرمندان در این عرصه دانست که در حد و اندازه خود به آن رسیدیم. ممکن است هیچ کدام از این فعالیت ها باعث تحول چیزی که تحول پذیر نیست نشود، اما همین موضوع که یک شرکت یا شخص با دیدن نام هنرمند ایرانی چه برای یک کار Freelance یا یک کار بصورت Outsource به یک گروه و یا برگزاری یک رویداد یا مسابقه حس خوبی داشته و یه آن اعتماد کند، نکته ای ارزشمند محسوب می شود.

در طول این حضور ارتباطات خوبی نیز بین مجموعه و شرکت های معتبر شکل گرفت که در آینده نزدیک از جزئیات و تاثیرات آن در فعالیت های داخلی مطلع خواهید شد. در بخش زیر تصاویری را از این رویداد مشاهده می کنید :
 
ورودی سالن نمایشگاه. در تابلو سمت راست لیست شرکت کننده ها و شماره غرفه آنها درج شده است.

 

غرفه CGart.ir :
 

بازدید کنندگان در حال کسب اطلاعات و آشنایی با فعالیت های مجموعه.
 

Art Director یکی از شرکت های بزرگ سنگاپوری در حال مشاهده Wall of Inspiration .
 

کارگردان و تهیه کننده آلمانی در حال کسب اطلاعات در مورد مجموعه و فعالیت های آن.
 

Paul Hellard از سایت CGsociety.org و Ballistic Media. وی از قبل نیز آشنایی خوبی با مجموعه و خصوصا مسابقات و مصاحبه های سایت داشت.
 

هنرمندانی از کشور هنگ کنگ.
 


یکی از شرکت کنندگان و غرفه داران نمایشگاه


Christoph Zollinger
از شرکت Pixomondoبرخی دیگر از شرکت کنندگان مطرح نمایشگاه :


Lucasfilm سنگاپور و ویدئو هایی از مراحل ساخت انیمیشن Rango.
 

کارگاه های آموزشی Houdini و معرفی آخرین امکانات اضافه شده در نسخه جدید.
 

Chaos Group و کارگاه آموزشی Vray 2 برای کاربران Max و Maya.
 

Academy of Art و معرفی دوره های آموزشی این دانشگاه.
 

Savannah College of Art & Design و معرفی دوره های آموزشی این دانشگاه.

 


Pixar و معرفی قابلیت های آخرین نسخه Renderman و تاثیرات آن در La Luna و Cars 2


چشم انداز :

با اولین حضور مجموعه در این رویداد و ارزیابی بازخوردهای موفقیت آمیز آن، برای رویداد SIGGRAPH 2012 Singapore نیز اعلام آمادگی نموده و ثبت نام اولیه را انجام داده ایم. با تجربیات خوب این رویداد امید است در سال آینده حضوری قوی تر و حرفه ای تر داشته باشیم و پیشاپیش از تمام هنرمندان سایت و افراد و شرکت هایی که این مجموعه را در این راه یاری می کنند سپاسگزاریم.

 

با تشکر از هنرمندان فعال سایت، روابط بین الملل بنیاد ملی بازی های رایانه ای، استدیو ویشکا، استدیو سی جی آریا و تمام افرادی که در این رویداد ما را یاری نمودند.
 

تمامی حقوق بخش رویدادهای سایت متعلق به سایت cgart.ir است.

 

 

 

Copyright © 2012 - www.cgart.ir - All rights reserved
 

godaddy web stats