نام رویداد : سمینار تخصصی Matte Painting
زمان : 21 دی ماه 1388
برگزار کنندگان : آسیفا - خانه هنرمندان ایران - سایت CGart.ir

محل برگزاری : خانه هنرمندان

 
 

 

 

 

 

عنوان همایش : سمینار تخصصی Matte Painting

سخنران : احسان دباغی

برگزار کنندگان : آسیفای ایران - خانه هنرمندان - CGart.ir (از سلسله سخنرانی های انجمن فیلم سازان انیمیشن ایران "آسیفا" )

موضوعات برنامه : مقدمه ای بر Matte Painting - اجرای یک پروژه و بررسی تخصصی روند کار - پرسش و پاسخ

مختصری از این رویداد :

در ابتدای برنامه "روانبخش صادقی" (رئیس آسیفای ایران) به معرفی سمینار پرداخت و عنوان نمود چنین همایش هایی بطور مرتب با موضوعات مختلف برگزار خواهند شد و از هنرمندان مختلف در رشته های مختلف دعوت بعمل خواهد آمد. وی برگزاری اینگونه رویدادها را در جهت پیشرفت امری ضروری دانست.

 

سپس احسان دباغی از هنرمندان مطرح Matte Painter کشورمان با مقدمه ای بر Matte Painting برنامه را شروع نمود. وی با نمایش بخشهایی از فیلم های خارجی اهمیت این تکنیک را در صنعت فیلمسازی عنوان نموده و آنرا جایگزینی مناسب، با کیفیت و به صرفه نسبت به دکور و صحنه های کلاسیک دانست.

وی همچنین از فیلم "راز دشت تاران" بعنوان اولین فیلم ایرانی یاد برد که این تکنیک در اکثر صحنه های آن بکار گرفته شده است. Matte Painter این فیلم همچنین به عدم استفاده از این تکنیک در فیلم های ایرانی اشاره نموده و به نقد کارگردانان و تولیدات سینمایی ایرانی نمود و استفاده از تکنولوژی روز و بکار گرفتن آن برای ساخت بهترین ها را عاملی مهم در هر چه نزدیک تر شدن سینمای کلاسیک به سینمای تکنیکی مدرن دانست.

وی در ادامه حضار را با روند ساخت Matte Painting آشنا نمود و به طراحی یک فضای تخیلی پرداخت. "برای اینکه یک Matte Painter خوب باشید لازم است با عکاسی آشنا باشید و راجع به نور و رفتار آن اطلاعات لازم را کسب کنید." وی همچنین تسلط به نرم افزار Photoshop را برای این کار ضروری دانست. در پایان حضار پرسشهای خود را با وی در میان گذاشتند.

 

پس از اتمام کار برنامه با حضور غیر منتظره ی نور الدین زرین کلک ادامه یافت. ایشان از حضور گسترده هنرمندان و علاقه مندان اظهار خوشنودی نموده و سپس با اشاره به صحبت های احسان دباغی درمورد ضعف سینمای ایران، وی نیز کمی به نقد این عرصه در زمینه عدم استفاده ار تکنولوژی روز پرداخت. وی در ادامه برگزاری اینگونه سمینار ها و همایش ها را مهم و کارآمد ارزیابی نمود.

با تشکر از تمام کسانی که برگزاری این رویداد را میسر نمودند.

تمامی حقوق بخش رویدادهای سایت متعلق به سایت cgart.ir است.

 

 

 

Copyright © 2012 - www.cgart.ir - All rights reserved
 

godaddy web stats